Shonda Rhimes

14. prosince 2015 v 20:20
Shonda Rhimes je nejvíce známá jako tvůrce a producent ABC populárních lékařských televizních show Chirurgové a Private Practice. Shonda však patřila k výborným scénáristům a slavila úspěchy mnohem dříve, než seriály byly vyvořené. K nejznámnějším patří její scénář k HBO biografickému filmu Introducing Dorothy Dandridge. Televizní film byl nominován na několik ocenění a Halle Berry získala Zlatý Glóbus a Emmy v kategorii Nejlepší herečka v mini-seriálu za roli Dandridge. Rhimes také napsala scénář k několika teenagerským filmům jako Crossroads s Britney Spears a Zoe Saldanou nebo Disney film Deník princezny 2: Královské povinosti s Anne Hathaway a Julií Andrews.

Životopis
Narodila se 13. ledna 1970 v Chicagu ve státě Illionois. Je nejmladší z 6 sourozneců: má tři sestry a dva bratry. Její matka pracovala jako učitelka a její otec je aktuálně šéfem informační kanceláře na Univerzitě Jižní Kalifornie.


Shonda navštěvovala katolickou střední školu Marian a Dartmouth College. V roce 1991 odmaturovala na Ivy League Dartmouth College v New Hampshire s titulem z anglické literatury. Jako student byla aktivní v divadelní komunitě a pracovala jako režisérka Black Underground divadla a Arts Association. Psala také pro školní noviny. Po vysoké se přesunula do San Francisca, kde pracovala pro McCann Erickson. Začala navštěvovat Univerzitu Jižní Kaliforniie. Zatímco studovala, Debra Martin Chase ji najmula jako stážistku. Chase později sloužila jako její mentorka při práci na filmu Deník princezny 2: Královské povinosti. Shonda byla povážována na nejlepší studentku ve třítě a získala prestižní ocenění Gary Rosenberg Writing Fellowship. Svůj titul magistra umění získala na USC School of Cinema-Television, kde

Osobní život
Má tři dcerey: dvě adoptované dcery Harper Rhimes (2002) a Emerson Pearl Rhimes (1. února 2012) a další dceru Beckett Rhimes (září 2013), kterou odnosila náhradní matka.


[[Zdroj: imdb.com; wikipedia]]

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama