Mireille Enos

4. prosince 2015 v 21:10 |  Mireille Enos
Celé jméno: Mireille Enos
Narození: 22. září 1975
Kansas City, Missouri, Spojené státy americké
Aktivní roky: 1994-současnost
Partner: Alan Ruck (2008-současnost)
Děti: Vesper (2010), Larkin (2014)

Mireille Enos (22. září 1975) je americká herečka. V roce 2005 získala nominaci na cenu Tony za roli v Broadway produkci Who's Afraid of Virginia Woolf?. V roce 2007 se připojil k obsazení seriálu Big Love (2007-10). Průlomová role přišla s rolí Sarah Linden v krimi dramatu The Killing (2011-14). Za roli získala nominaci na Zlagý Glóbus nebo cenu Emmy. Dále si zahrála ve filmech Gangster Squad (2013) nebo If I Stay (2014).

Životopis: Narodila se v Kansas City v Missouri. Je dcerou Monique, učitelky francouštiny a Jona Goree Enose. Její otec je američan z Texasu, se skotskými kořeny. Její matka je francouzska. V pěti letech se přestěhovala do Houstonu v Texasu, kde navštěvovala herckou střední školu High School for the Performing and Visual Arts. Poté navštěvovala Brigham Young univerzitu.

Kariéra: Filmový debut přišel s malou roli ve filmu Animalní přitažlivost z roku 2001, ve kterém si zahrála Ashley Judd. Jako host se objevila v několika televizních seriálech jako Sex ve městě, Beze stopy, Kriminákla Miami nebo Médium. Objevila se take v několika divadelních produkcích. V roce 2005 se objevila v Broadway produkci Who's Afraid of Virginia Woolf?. Za roli byla nominovaná na cenu Tony v kategorii Nejlepší herečka ve hře, ale cenu získala Adriane Lenox.

V roce 2007 se připojila k obsazení seirálu Velká láska, kterou hrála dvouroli dvojčat JoDean Marquart a Katy Marquart. O tři roky byla obsazena do první hlavní roli v seriálu The Killing, ve kterém hraje detektivku Sarah Linden. Seriál je inspirovaný dánským seriálem Forbrydelsen. Za roli získala nominace na Primetime Emmy, Zlatý Glóbus a Saturn Award. Seriál skončil po čtyřech sériích v roce 2014.

Po průlomové roli v Killing se objevila po boku Brada Pitta ve filmu Světová válka Z v roce 2013. Ve stejném roce si také zahrála v úspěšném filmu Gangster Squad - Lovci mafie a filmu Devil's Knot po boku Reese Whiterspoon. V roce 2014 se objevila v krimi filmu Sabotage a v drama filmu Zůstaň se mnou. S Ryanem Reynoldsem si zahrála ve filmu The Captive.

V březnu 2015 bylo oznámeno, že byla obsazena do hlavní role v seriálu The Catch. Později bylo ooznámeno, že si zahraje po boku Olivie Cooke v nezávislém dramatu Katie Says Goodbye. V roce 2015 si zahrála ve filmu Behold My Heart.


Osobní život: 4. ledna 2008 se provdala za herce Alana Rucka. Mají dvě děti: dceru Vesper Vivienne Ruck, narozenou 23. září 2010 a syna Larkina Zouey Rucka, narozeného 23. července 2014.

[[Zdroj: en wikipedie]]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama